W dniu 28 listopada 2015r. reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych MSW i Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu, które odbyły się na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Szkołę reprezentowali: mł. asp. Piotr Kruczek, kdt Karol Knap, kdt Patryk Sekuła oraz sł. Jakub Jagielski. Opiekunem drużyny był kpt. Radosław Murias.

Drużyna zdobyła: 10 medali: w tym 1 złoty, 7 srebrnych i 2 brązowe.

Najlepszym zawodnikiem reprezentacji SA PSP okazał się Patryk Sekuła, który zdobył: 2 miejsce w klasyfikacji open oraz 1 miejsce w klasyfikacji PSP na 50 metrów stylem grzbietowym, 3 miejsce w klasyfikacji OPEN oraz 2 miejsce w klasyfikacji PSP na 50 metrów stylem motylkowym, 4 miejsce w klasyfikacji OPEN oraz 2 miejsce w klasyfikacji PSP na 50 metrów stylem dowolnym.

Piotr Kruczek zdobył: 5 miejsce w klasyfikacji OPEN oraz 3 miejsce w klasyfikacji PSP na 100 metrów stylem dowolnym.

Karol Knap zdobył: 10 miejsce w klasyfikacji OPEN oraz 6 miejsce w klasyfikacji PSP na 50 metrów stylem dowolnym.

Najbardziej emocjonująco zapowiadała się sztafeta 4 x 50 metrów stylem dowolnym w składzie: P. Kruczek, J. Jagielski, K. Knap i P. Sekuła. Pomimo bardzo mocnej konkurencji, nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal uzyskując czas 1,46. Złoty medal zdobyła reprezentacja SGSP z czasem 1,43.
Mamy nadzieję, że reprezentacja w kolejnych zawodach pokaże swoje umiejętności i poprawi swój wynik. Gratulujemy.

Opracowanie i foto: kpt. Radosław Murias.