W miesiącu kwiecien 2015r. reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie uczestniczyła w dwóch zawodach w sporcie pożarniczym.

W dniu 23 kwietnia br. reprezentacja SA PSP w Sporcie Pożarniczym uczestniczyła w XXVIII Memoriale w Dwuboju Pożarniczym im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego, który został rozegrany na obiektach Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. W zawodach wzięło udział ok. 100 strażaków z całej Polski. I i II miejsce w klasyfikacji dwuboju zajęli strażacy z woj. opolskiego: Tobiasz Klama ( czas łączny 32,53 sekundy) oraz Mateusz Brzoza ( czas łączny 32,83 sekundy). W reprezentacji Szkoły najlepsze wyniki osiągnęli Michał Gąska oraz Sebastian Jakubiak, którzy odpowiednio z czasem łącznym 33,71 oraz 33,88 sekundy zajęli VII i IX miejsce. Ponadto w konkurencji pożarniczego toru przeszkód 100 metrów Sebastian Jakubiak z czasem 17,94 sekundy zdobył III miejsce.

W składzie reprezentacji SA PSP w Krakowie wystąpili także : Damian Dzięgiel, Roger Klos, Grzegorz Mróz, Jakub Wleciał, Michał Błaszczyk, Konrad Abram, Artur Barański, Grzegorz Arczyński, Krzysztof Karpierz, Michał Maryon.

W dniu 28 kwietnia br. w Tarnowie ( na obiekcie JRG nr.2) zostały przeprowadzone V Wojewódzkie Zawody PSP w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego w których wystartowało 96 zawodników reprezentujących poszczególne jednostki organizacyjne PSP województwa. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się zawodnicy SA PSP w Krakowie zajmując w klasyfikacji końcowej czołowe miejsca:

-Sebastian Jakubiak 3 miejsce z czasem 34,96 sekundy

-Michał Gąska         7 miejsce z czasem 37,01 sekundy

-Damian Dzięgiel    9 miejsce z czasem 37,88 sekundy

-Grzegorz Mróz     10 miejsce z czasem 37,88 sekundy.

Ponadto reprezentację Szkoły stanowilii: Konrad Abram (14 miejsce), Roger Klos (17 miejsce), Artur Barański ( 24 miejsce), Jakub Wleciał ( 25 miejsce) oraz Grzegorz Arczyński (37 miejsce).

Należy również dodać, że Michał Gąska z czasem 17,67 sekundy okazał się najlepszy w konkurencji pożarniczego toru przeszkód 100 metrów.