W dniu 16 lipca 2016 r., kilka minut przed godziną siódmą, na alei Jana Pawła II, miało miejsce zdarzenie drogowe, w wyniku którego uszkodzone zostało 5 pojazdów. Kierujący samochodem VW Golf, tracąc panowanie nad pojazdem, uszkodził 4 samochody zaparkowane równolegle do jezdni. Działania strażaków z JRG SA polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym osobom oraz usunięciu uszkodzonych pojazdów z jezdni.

JRG SA

     W dniu 15 lipca 2016 r. strażacy z JRG SA usuwali drzewo (o średnicy około 150 cm i wysokości 20 m), które w wyniku silnych podmuchów wiatru i gwałtownych opadów deszczu, przewróciło się do koryta rzeki Dłubni i powodowało podnoszenie się poziomu wody. W działaniach, trwających ponad 5 godzin, brały udział zastępy: GBARt 2,7/25 Renault, SD37 Magirus oraz SCRt Scania.

JRG SA

 

     W dniu 9 lipca 2016 r., kilka minut po godzinie 13., punkt alarmowy JRG SA został powiadomiony o pożarze mieszkania w bloku na osiedlu Kazimierzowskim. Do akcji zadysponowano zastępy: GBARt 2,7/25, GCBARt 5/42 oraz SD37. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że z mieszkania na VII piętrze intensywnie wydobywa się gęsty, czarny dym oraz płomienie. Działania strażaków polegały na rozwinięciu linii gaśniczej po klatce schodowej w celu ugaszenia pożaru oraz sprawieniu drabiny mechanicznej do mieszkań na najwyższych kondygnacjach. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki z JRG nr 7.  Podczas działań strażacy z zadymionych mieszkań ewakuowali łącznie 4 osoby. Trzy z nich zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali. Spaleniu uległo mieszkanie wraz z wyposażeniem.

 

JRG SA

W dniu 07 lipca 2016r. o godz. 10.32 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie zostały zadysponowane do pożaru na ulicy Sołtysowskiej.

W dniu 23 czerwca 2016r. o godz. 6:36 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w zostali zadysponowani na ulicę Igołomskiej w Krakowie, gdzie doszło do  zdarzenia z udziałem dwóch samochodów ciężarowych marki DAF i Renault z naczepami wypełnionymi materiałem sypkim.

    W dniu 6 czerwca 2016 r., w godzinach porannych, doszło do zderzenia 4 samochodów na ul. Igołomskiej - osobowego, dwóch dostawczych oraz ciągnika siodłowego z naczepą. W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy z JRG SA. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznały 2 osoby.

JRG SA

   W dniu 4 czerwca 2016 r., o godz. 04:28, do Punktu Alarmowego JRG SA wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu, występującym na klatce schodowej w bloku mieszkalnym na osiedlu Kalinowym. Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze oraz drabina mechaniczna. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że w piwnicy płonie składowana tam duża ilość makulatury, a na klatce schodowej występuje silne zadymienie. Działania PSP polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu wody oraz oddymieniu klatki schodowej i pomieszczeń piwnicy. Podczas działań ewakuowano 5 osób. 

JRG SA

   W dniu 31 maja 2016 r. o godz. 18:30, na alei gen. Władysława Andersa, doszło do zderzenia samochodu Opel Vivaro z tramwajem. Kierujący samochodem, zawracając na przełączce, nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu szynowego. W działaniach ratowniczych, w których obrażeń doznała jedna osoba - podróżująca samochodem Opel, brały udział 2 zastępy z JRG SA.

JRG SA

    W dniu 20 maja 2016 r., kilkanaście minut po północy, dwa zastępy z JRG SA zostały zadysponowane do pożaru samochodu osobowego przy ulicy Karola Darwina. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy prądu wody podanego z szybkiego natarcia, a następnie prądu piany średniej. Zaparkowany obok drugi samochód udało się uratować przed płomieniami. Uszkodzeniu uległ tylko lakier na prawej stronie pojazdu.

 

JRG SA

       O godzinie 07:38 Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie została poinformowana o uwięzionym psie na terenie starej kopalni iłów przy ul. Jeziorany. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że pies utknął w grząskim, podmokłym terenie, a z błota wystaje mu tylko grzbiet i głowa.
       Działania ratowników polegały na wykonaniu stanowiska z drabin przenośnych w celu bezpiecznego dostępu do zwierzęcia, odkopaniu psa i wydobyciu go na stabilny grunt. Na miejsce przybyła przedstawicielka Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami, której przekazano psa.

JRG SA

    Kilka minut po północy, w dniu 3 marca 2016 r., zastęp z JRG SA został zadysponowany do zdarzenia drogowego mającego miejsce na ulicy Igołomskiej. Po przybyciu stwierdzono, że doszło tu do kolizji samochodu osobowego z dwoma jeleniami przebiegającymi przez jezdnię. Osoby podróżujące pojazdem opuściły go o własnych siłach, doznając tylko niegroźnych skaleczeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, oświetleniu terenu akcji oraz usunięciu z jezdni rozlanego oleju silnikowego. Martwe zwierzęta zostały zabrane z jezdni przez specjalistyczną firmę. 

JRG SA

        W dniu 02.03.2016 r. dwa zastępy z JRG SA zostały zadysponowane do miejscowości Pobiednik Wielki, gdzie miał miejsce wypadek busa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz opatrzeniu niegroźnych skaleczeń, których doznały osoby podróżujące przewróconym pojazdem. W działaniach brały także udział zastępy z JRG 4 oraz OSP z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

JRG SA

W dniu 01 lutego 2016r. ok. godz. 13.00 zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie zostały zadysponowane do wypadku drogowego na Al. Jana Pawła II.

      W dniu 21 stycznia 2016 r. kilka minut po godzinie 5. trzy zastępy z JRG SA PSP (GBARt 2,7/25 Renault, GCBARt 5/42 Man oraz SCD 37 Magirus) zostały zadysponowane do pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Wróżenickiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte są pomieszczenia wewnątrz budynku, przybudówka oraz ściana szczytowa. Działania zastępów PSP oraz OSP polegały na uniemożliwieniu rozprzestrzenienia się płomieni na dalszą część obiektu oraz ugaszeniu pożaru. Łącznie w tym celu podano 5 prądów wody. 

W działaniach brało udział 5 zastępów PSP oraz OSP z: Wróżenic, Kościelnik i Czulic.

JRG SA

W dniu 15 stycznia 2016r. zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie ok. godz. 15 zostały zadysponowane do wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Kocmyrzowskiej.