W dniach 14-15 kwietnia 2016 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie przeprowadzone zostały wspólnie z Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności KG PSP warsztaty z zakresu zabezpieczenia logistycznego działań polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR Poland.

 

Pierwszego dnia został zaprezentowany sprzęt ratowniczy oraz logistyczny znajdujący się na wyposażeniu HUSAR Poland, który na co dzień znajduje się pod nadzorem SGPR „Warszawa” oraz SGPR  „Nowy Sącz”. Zbudowano także pełne zaplecze logistyczne HUSAR Poland oraz przetestowano system łączności cyfrowej, który to system będzie wykorzystany podczas działań prowadzonych przez HUSAR Poland.

Drugi dzień poświęcono na pracę warsztatową ukierunkowaną przede wszystkim na przygotowanie niezbędnej dokumentacji wyjazdowej zawierającej również przewóz materiałów niebezpiecznych w myśl przepisów IATA oraz na przygotowanie planu zaplecza logistycznego dla polskiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej w wersji średniej i ciężkiej.

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele specjalistycznych grup poszukiwawczo-ratowniczych z Warszawy, Nowego Sącza, Gdańska, Łodzi, Poznania oraz Wałbrzycha.

Opracowanie: bryg. R. Kłębczyk

Foto: bryg. J. Ambrożkiewicz