Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci w nocy z dnia pierwszego na drugiego października 2015r. naszego kolegi, wieloletniego wychowawcy wielu pokoleń strażackich w Krakowskiej Szkole Pożarniczej st. bryg. w st. spocz. Ryszarda Marchewki.

St. bryg. w st. spocz. Ryszard Marchewka służbę  w jednostkach ochrony przeciwpożarowej kraju rozpoczął w 1970r. w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej Huty „Bobrek”, by w latach 1971-1975  zostać skierowany do Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów w WOSP w 1975r. został skierowany do służby w ówczesnej Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie.

Z Krakowską Szkołą Pożarniczą związany był przez cały okres od ukończenia studiów do przejścia na zaopatrzenie emerytalne w 2007r.

Przez cały okres służby w jednostkach ochrony przeciwpożarowej st. bryg. w st. spocz. Ryszard  Marchewka dał się poznać jako wysokiej klasy specjalista, angażujący się w realizację powierzonych obowiązków. Zawsze przychylny dla słuchaczy Krakowskiej Szkoły Pożarnictwa, był równocześnie wspaniałym kolegą i człowiekiem o pogodnym usposobieniu.   

W naszej pamięci pozostanie jako człowiek pełen ciepła, życzliwości, zaangażowany w budowę i rozwój polskiego szkolnictwa pożarniczego. 

 

Rodzinie i bliskim, szczere kondolencje w imieniu kadry, pracowników cywilnych, słuchaczy Krakowskiej Szkoły Pożarniczej składa st. bryg. dr Bogusław Kogut – Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.  

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 08 października 2015r. o godz. 13.00.

Msza św. zostanie odprawiona w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na ul. Harcmistrza Stanisława Millana 13. Po mszy św. nastąpi złożenie do grobu na cmentarzu na ul. Wspólnej.   

 

 

RMarchewka