W dniu 19 grudnia 2015 r. reprezentacja Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie brała udział w VII Turnieju Barbórkowym Strażaków.

 

W zawodach brało udział 94 drużyny z: PSP, OSP, Zakładowych Służb Ratowniczych i jedyna zagraniczna drużyna z Czech. Szkoła Aspirantów wystawiła 2 drużyny w składzie: kdt Jakub Sokulski, kdt Marcin Jośko i kdt Jakub Horawa – Drużyna I, kdt Paweł Łoś, kdt Kamil Kazieczko i kdt Mateusz Pituch – Drużyna II.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie ponieważ pomiędzy 1 i 2 oraz 3 i 4 drużyną o wyniku końcowym decydowały setne sekundy. Wysokie miejsce zajęła Drużyna I SA PSP Kraków zajmując 4 miejsce przegrywając nieznacznie z II Drużyną SGSP Warszawa. Drużyna II SA PSP Kraków zajęła 12 miejsce z czasem 5:24.75. Wygrała drużyna SGSP Warszawa Drużyna I z czasem 4:18.24, II miejsce KP PSP Myślenice z czasem 4:18.46, III miejsce SGSP Warszawa Drużyna II z czasem 4:50.20, IV miejsce SA PSP Kraków Drużyna I z czasem 4:50.49. Na pocieszenie Drużyna I SA PSP Kraków zajęła III miejsce w klasyfikacji Szkół Pożarniczych PSP. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, gdzie o zajęciu miejsca decydowały ułamki sekund. Po mimo zajęcia IV miejsca trzeba pamiętać, że Drużyna Szkoły Aspiarntów PSP Kraków zajmuje co roku wysokie miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i oczekujemy rewanżu w przyszłym roku.

Opracowanie: bryg. J. Ambrożkiewicz – rzecznik Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie

Foto: kpt. R. Murias