W dniu 22 lutego 2016r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie obradowała Komisja Konkursowa Dwudziestej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "NASZA STRAŻ POŻARNA”.

W konkursie organizowanym po raz dwudziesty przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, Zarząd Oddziału SITP Małopolska oraz Zarząd Główny Związku OSP RP wzięło udział 33 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, którzy nadesłali 148 prac.

Pierwszą Edycję Fotokonkursu ogłoszono w roku 1994. Jest to najdłużej trwający konkurs fotograficzny o tematyce pożarniczej. Prace przysyłają amatorzy i zawodowcy, strażacy PSP, OSP oraz osoby nie związane z pożarnictwem. Jak podkreślają laureaci - jest to konkurs trudny ale dający dużo satysfakcji. I oczywiście promujący pracę i poświęcenie strażaków-ratowników. W obradach Komisji brali udział m.in. dh Teresa Tiszbierek – Wiceprezes Zarządu Głównego ZOW ZOSP RP, dh Kazimierz Sady - Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP w Krakowie, st. Bryg. Krzysztof Kociołek i bryg. Paweł Prus z SA PSP w Krakowie.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

W kategorii II – powyżej lat 15:

NAGRODA PIERWSZA:

Krzysztof Retych (Pabianice) za pracę „W zgliszczach”

NAGRODA DRUGA:

Błażej Klekocki (Dobrów) za pracę „Ściana I”

NAGRODA TRZECIA:

Michał Adamowski (Nowy Targ) za pracę „Iskrownik”

WYRÓŻNIENIE:

Tomasz Fijołek (Sochaczew) za pracę „Trzej muszkieterowie”

W kategorii I – do lat 15:

NAGRODA PIERWSZA:

Karolina Obstarczyk (Głębowice) za pracę „Pasuje idealnie”

Uroczyste wręczenie nagród planowane jest na miesiąc kwiecień 2016r. i wtedy zostaną zamieszczone nagrodzone zdjęcia.

Opracowanie i foto: bryg. J. Ambrożkiewicz – rzecznik Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.