W dniu 18 marca 2016r. w sali sportowej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie odbył się  Turniej Piłkarski o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.

Była to już kolejna edycja, tego cyklicznego a zarazem ekscytującego wydarzenia sportowego w Krakowskiej Straży Pożarnej. W Turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych funkcjonujących w strukturze Komendy Miejskiej PSP w Krakowie a także reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, której JRG bierze czynny udział w zabezpieczeniu operacyjnym aglomeracji krakowskiej  a także zaprzyjaźnione reprezentacje Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, Zakładu Karnego w Ruszczy oraz reprezentacja wyłoniona spośród pracowników Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Łącznie w Turnieju wzięło udział 12 drużyn. Rywalizacja od samego rana toczyła się w dwóch grupach, z których po dwie drużyny przechodziły do półfinału, który wyłaniał parę finalistów oraz parę walczącą o miejsca 3 i 4.

Do półfinału przeszły drużyny: JRG Skawina, JRG Nr 2, JRG Nr 7 i gospodarze Turnieju SA PSP w Krakowie.

Mecz o trzecie miejsce stoczyły reprezentacje Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych ze Skawiny i Nr 7 i zakończył się on zwycięstwem drużyny z ul. Rozrywki w Krakowie, czyli JRG nr 7. Natomiast mecz finałowy rozegrały reprezentacje JRG Nr 2 i Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Gospodarze Turnieju niestety nie okazali się gościnni i wygrali finał, który stał na bardzo wysokim poziomie.

Z reporterskiego obowiązku należy zaznaczyć, że tytuł „Najlepszego bramkarza” zdobył Kamil Kolanowski z SA PSP w Krakowie, który nie puścił żadnej bramki w Turnieju a tytuł „Najlepszego strzelca” zdobył Karol Góra też z SA PSP w Krakowie, który zakończył Turniej z 4 trafieniami. Nagrodę dla najstarszego piłkarza Turnieju otrzymał Jan Budziaszek z JRG Nr 4.

Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał st.bryg. Ryszard Gaczoł - Komendant Miejski PSP w Krakowie razem ze swoim zastępcą bryg. Andrzejem Nowakiem oraz Z-cą Komandanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie - bryg. Krzysztofem Kęską. 

Wszystkim drużynom należy pogratulować wyrównanej walki w sportowej atmosferze i do zobaczenia za rok.

Opracowanie: bryg. J. Ambrożkiewicz – rzecznik Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie,

Foto: kdt D. Ryba