W dniu 17.06.2014r. o godz. 23:28 Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza SA PSP w Krakowie została powiadomiona o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego w rejonie skrzyżowania ul. gen. Okulickiego z ul. Zakładową.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że przewróceniu uległ samochód ciężarowy wraz z naczepą, którą transportowana była biomasa - pallet słonecznikowy. Pojazd całkowicie blokował przejazd ul. gen. Okulickiego. W zdarzeniu obrażeń ciała doznał kierujący pojazdem oraz pasażer, a także jeden z policjantów, który jako pierwszy próbował ratować ofiary wypadku.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu rozlanego oleju hydraulicznego przed przedostaniem się do kanalizacji burzowej, rozładowaniu pozostałej części biomasy w celu postawienia samochodu na koła, postawieniu pojazdu na koła przy wykorzystaniu samochodów SCRd Mega City z JRG nr 2 oraz SCRt Scania.

W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 4 zastępy PSP (GBARt 2,7/25 Renault, SCRt Scania, SCRd z JRG 2 i SLOp z KM PSP).

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

Opracował i foto: st. kpt. D. Janosz