W dniu 1 października 2017 roku na terenie zgrupowania unitarnego w Kościelcu odbyło się tzw. Święto Poligonu. W tym dniu rodziny mogły pierwszy raz od rozpoczęcia roku szkolnego odwiedzić słuchaczy, którzy od 31 dni przebywają poza domem, by w warunkach poligonowych zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania w przyszłości zawodu strażaka. Okazję do spotkania z bliskimi mieli także słuchacze Szkolenia podstawowego w zawodzie strażak, którzy również swoje pierwsze kroki w pożarnictwie stawiają na poligonie w Kościelcu.

Wydarzenie to było półmetkiem do nadchodzącej uroczystości ślubowania, które odbędzie się już 28 października br. Podczas tego wyjątkowego dnia odprawiona została także uroczysta Msza Święta, której przewodniczył kapelan małopolskich strażaków, ks. mł. bryg. Władysław Kulig. Razem z zaproszonymi gośćmi, słuchaczami, kadrą Szkoły, kadetami i dowódcą zgrupowania uczestniczył w niej Z-ca Komendanta SA PSP w Krakowie, st. bryg. Krzysztof Kociołek.

Słuchacze już za kilka dni zakończą pobyt na poligonie w Kościelcu, a zdobywanie wiedzy i umiejętności będą kontynuować w obiektach Szkoły zlokalizowanych w Krakowie.

 

 

Opracowanie: sł. Adrian Socha
Zdjęcia: p. Gabirela Szczurek