W dniach 14-15.05.2010r. w Toruniu odbyły się międzynarodowe zawody TFA. 132 strażaków m.in. z Polski, Niemiec i Słowacji rywalizowali o tytuł „Najtwardszego”. Konkurencje, podobnie jak w zeszłym roku, zostały przygotowane tak, aby wycisnąć z zawodników "siódme poty" i sprawdzić ich wytrzymałość, wolę walki oraz siłę w czasie długotrwałego, ogromnego wysiłku. Szkołę Aspirantów PSP z Krakowa reprezentowali: aspirat Marcin Zdziebło, ubiegłoroczny zwycięzca i weteran zawodów TFA, oraz kadeci Daniel Gil i Kamil Krzyżewski. Dla Kamila zawody były debiutem, jak się okazało bardzo udanym.

Po czterech morderczych konkurencjach, kiedy niektórzy zawodnicy byli jeszcze na torze, było jasne, że aspirant Zdziebło, z czasem 7 minut i 18 sekund, bijąc swój wynik sprzed roku o 12 sekund, ponownie stanie na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął absolwent krakowskiej SA PSP, wychowanek aspiranta Zdziebły, a obecnie pracownik  JRG PSP nr 2 w Tarnowie, aspirant Grzegorz Kuboń. Świetnie spisali się kadeci Gil i Krzyżewski, którzy zajęli 36 i 28 miejsce w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji wiekowej Kamil uplasował się na drugim miejscu, przegrywając tylko z doświadczonym apirantem Kuboniem. Drużynowo Szkoła zajęła wysokie, 4 miejsce. Sukcesy naszych strażaków na pewno zmotywują ich do ciężkich treningów, aby w przyszłym roku walczyć o jeszcze lepsze miejsca.