Już jutro w całym kraju odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na zaproszenie Wojewody Małopolskiego także kierownictwo, kadra i kadeci naszej Szkoły uczestniczyć będą w szeregu zorganizowanych z tej okazji uroczystości. Do najważniejszych należą: poranny „Niepodległościowy Apel Pamięci” na Placu Jana Matejki, uroczysta zmiana wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza wraz ze złożeniem wieńców, udział we Mszy Świętej odprawionej w Katedrze Wawelskiej oraz pochodzie patriotycznym, który Traktem Królewskim dotrzeć ma na Rynek Główny.

Pomimo tego, że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja, to każde święto państwowe jest doskonałą okazją do przypominania i utrwalania podstawowych zasad dotyczących właściwego sposobu prezentowania flagi państwowej i umieszczania barw narodowych. To także sposobność do tego, by zwrócić uwagę na poprawny sposób wykonywania Hymnu RP i zachowania w czasie jego słuchania. W związku z powyższym bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do zapoznania się z treścią przygotowanego i udostępnionego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji miniprzewodnika, w którym znalazło się wiele cennych wskazówek mogących przydać się między innymi w takcie celebrowania jutrzejszego święta.

 

 

 

Opracowanie: st.kpt. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcie: mł.asp. Mateusz Banaś

Miniprzewodniki: https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16701,Z-okazji-Swieta-Niepodleglosci-rusza-Kampania-Spoleczna-MSWiA-promujaca-szacunek.html