9 listopada2017 roku w murach naszej Hali Sportowej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Pożarniczych o Puchar Komendanta SA PSP w Krakowie. W rywalizacji wzięły udział cztery, reprezentujące poszczególne szkoły pożarnicze, drużyny: Szkoły Głównej Szkoły Pożarniczej (SGSP) z Warszawy, Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie (CS PSP) oraz Szkół Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej (SA PSP) z Poznania i Krakowa.

Turniej rozpoczął się od meczu drużyn reprezentujących SGSP i SA PSP Poznań, który zakończył się wynikiem 1:3. W kolejnej rozgrywce, zdobywając po jednej bramce, rywalizowały drużyny z CS PSP i SA PSP Kraków. W trzecim meczu zwycięska okazała się drużyna z CS PSP, która pokonała SGSP 4:1. Czwarty mecz zakończył się remisem 2:2, a rywalizowały w nim drużyny z SA PSP Kraków oraz SA PSP Poznań. Piąty mecz również zakończył się remisem 2:2, tym razem była to rywalizacja między CS PSP a SA PSP Poznań. W ostatnim turniejowym meczu zagrały drużyny z SA PSP Kraków i SGSP. Zarówno pierwsza jak i druga drużyna zdobyła jedną bramkę, kończąc mecz remisem 1:1.

Końcowa klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco.

Na miejscu pierwszym usytuowała się drużyna z CS PSP, miejsce drugie zajęła drużyna reprezentująca SA PSP Poznań, a miejsce trzecie wywalczyli gospodarze - SA PSP Kraków. Miejsce czwarte tym razem stało się udziałem SGSP.

Na zakończenie turnieju przyznano wyróżnienia indywidualne: najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Kędzierski, tytuł najlepszego strzelca zdobył Kamil Ważny, a najlepszym bramkarzem został Kamil Kolanowski.

Wszystkim drużynom i zawodnikom reprezentującym szkoły PSP gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Naszą Szkołę reprezentowali:

mł. asp. Kolanowski Kamil – Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza SA PSP w Krakowie oraz kadeci: Skipioł Aleksander, Bartnicki Rafał, Kaźmirek Tomasz, Klima Mateusz, Gruca Łukasz, Żywko Mateusz, Głodek Bartłomiej, Walczyński Bartłomiej, Proszek Jarosław, Kolaniak Adrian, Dudzic Filip.

O przygotowanie drużyny do turnieju zadbali pracownicy Wydziału Kształcenia Zawodowego - kpt. Kosiba Piotr (kierownik drużyny) oraz mł. asp. Pytel Tomasz (trener).

 

 

Opracowanie i zdjęcia: kdt Adrian Socha