W dniu 29. maja w węgierskiej stolicy – Budapeszcie - odbyły się Międzynarodowe Zawody Toughest Firefighter Alive TFA HUNGARY 2010 w których Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie reprezentowali: asp. Marcin Zdziebło oraz kadeci I-go rocznika : Marcin Herok oraz Józef Ligocki.

Zawody te zakończyły się wielkim sukcesem dla Szkoły Aspirantówy, gdyż w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, uzyskując czas wszystkich czterech konkurencji równy 5:34.15, zajął asp. Marcin Zdziebło, przegrywając z Węgrem Szentesim Szabolcsem o niespełna 4 sekundy.  Aspirant Marcin Zdziebło zajął również 2 miejsce w klasyfikacji wiekowej do 35 lat.

Pozostali reprezentanci Szkoły uzyskali następujące wyniki:

- Marcin Herok    7:19.68

- Józef Ligocki    7:28.56

Kadeci zajęli odpowiednio 41. i 46. miejsce w klasyfikacji generalnej (17. i 20. miejsce w klasyfikacji do lat 30), co w odniesieniu do wszystkich 172 startujących strażaków z Węgier, Polski, Anglii i Słowacji pokazuje, że wynik jest dobrze rokujący na przyszłość. Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie www.tfa-hungary.hu

Opracowanie oraz zdjęcia : kdt Marcin Herok