W dniach 16-18 września reprezentacja naszej szkoły brała udział w pierwszych Mistrzostwach Europy w Fire Combat Challenge (FCC). Zawody zostały rozegrane w pięknej słoweńskiej stolicy, Ljubljanie. Pod patronatem amerykańskiej federacji zawody miały bardzo wysoką rangę i prestiż oraz były obsadzone przez zawodników z wielu krajów to jest: Słowenia, Francja, Niemcy, Polska, USA, Chorwacja oraz gościnnie Kanadyjczyk. Łącznie blisko 190 startujących strażaków.

Pierwszy dzień był Mistrzostwami Słowenii i eliminacjami do drugiego dnia, Mistrzostw Europy. Tego dnia najlepiej spośród reprezentacji SA PSP Kraków spisał się asp. Marcin Zdziebło, jednak niestety w trakcie startu doszło do minimalnego falstartu który kosztował aż 10 sekund karnych niwecząc tym sposobem świetne 4 miejsce. Kadet Paweł Hess natomiast już bez kar zajął wysokie 5 miejsce. Tego dnia startowali również trzej inni kadeci Paweł Woźnica (miejsce 28), Maciek Janicki  oraz Dawid Siwek zajmując odleglejsze miejsca. Start tego dnia był przetarciem dla krakowskiej szkoły przed najważniejszym startem w formule FCC w tym roku a który się odbył dnia następnego.
18 września pozostała już tylko grupka 40 najlepszych zawodników w Europie, to z pośród nich trzeba było wyłonić tego najtwardszego! W wielkim upale na parkingu przy Supernova Rudnik Center Shop w Ljubljanie od rana trwała zacięta rywalizacja. Podobnie jak dzień wcześniej triumfował Joe Triff (Kanada), rewelacyjnie przygotowany Kanadyjczyk nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszy na zawodach. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy natomiast 3 miejsce zajął kadet Paweł Hess. Jest to wielka niespodzianka, w zawodach tej rangi indywidualnie zająć podium w kategorii Open. Asp. Marcin Zdziebło uplasował się na 9 a kadet Paweł Woźnica na 34 miejscu.
Nagrodą główną był sponsorowany wyjazd do Las Vegas na Mistrzostwa Świata 2011r. Europe ostatecznie reprezentować będzie zawodnik gospodarzy. Pierwsza trójka natomiast ma prawo startu w Las Vegas.