W sobotę 26 maja 2018 roku w najwyższym w Polsce budynku biurowo-mieszkalnym „Sky Tower” we Wrocławiu, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu po schodach.

Od niedawna z wyzwaniem pokonania 49 pięter, 212 m, 1142 schodów mogą się zmierzyć także strażacy startujący w dwóch kategoriach: bez munduru oraz w pełnym rynsztunku bojowym. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów naszej Szkoły, wyzwanie podjęło 6 kadetów, którzy wystartowali pod czujnym okiem trenera i opiekuna mł. ogn. Krzysztofa Nosala .

Spośród 51 startujących st. str. kdt Maciej Bielawiec zdobył złoty medal w kategorii w pełnym umundurowaniu, a jako drugi linię mety przekroczył st. str. kdt Michal Oleksy. Wysokie 7 miejsce zajął str. kdt Hubert Źrebiec, a tuż poza podium, na 4 miejscu spośród 32 osób sklasyfikowanych, uplasował się sek. kdt Konrad Dziedzic startujący bez munduru. 7 oraz 11 miejsce zajęli odpowiednio: str. kdt Jarosław Jarosz, sekc. Kdt Wojciech Rzepka.

11. Wojciech Rzepka 7:19.59 min

Niebawem, bo już 9 czerwca 2018 roku, reprezentanci naszej Szkoły wystartują na Mistrzostwach Polski w biegu po schodach w rotach rozgrywanych w Pałacu Kultury i Nauki.

Gratulując osiągniętego sukcesu, już dzisiaj trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych zawodach!

Opracowanie: st. str. kdt Maciej Bielawiec

Zdjęcia: sekc. kdt Wojciech Rzepka