W dniu 27 listopada 2011r. w stolicy województwa śląskiego Katowicach zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski w biegu po schodach „Altus Cup”, przy okazji których zorganizowano Mistrzostwa Polski Strażaków oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach.  Zawody odbyły się w wieżowcu Altus, gdzie na zawodników czekało do pokonania 30 pięter, przeszło 702 schody. Start zawodników odbywał się co 30 sekund. Na mecie na każdego z uczestników czekał pamiątkowy medal oraz butelka wody mineralnej. Po zakończonym biegu zawodnicy zjeżdżali windą na dół. Najlepszym zawodnikiem spośród strażaków okazał się kadet naszej szkoły Paweł Woźnica, który z czasem 0:02:54,57 zajął pierwsze miejsce, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na wysokim czwartym miejscu. O podium otarł się kadet Maciej Jankowski  zajmując czwarte miejsce z czasem 0:03:03,42, do trzeciego miejsca dzieliły go setne sekundy. W kategorii juniorów trzecie miejsce zajął kolejny z reprezentantów krakowskiej szkoły Paweł Janicki z czasem 0:03:11,64. Suma trzech najlepszych czasów  naszych zawodników  pozwoliła im sięgnąć po Drużynowe Mistrzostwo Polski Strażaków w biegu po schodach w składzie:  Paweł Woźnica, Maciej Jankowski, Mateusz Caban.

Skład Reprezentacji Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie:

asp. Zdziebło Marcin

kdt Woźnica Paweł

kdt Janicki Maciej

kdt Caban Mateusz

kdt Jankowski Paweł

kdt Armaciński Patrick

kdt Tom Maciej

kdt Bereza Rafał

Pełne wyniki na stronie internetowej:

http://www.gorskiebieganie.pl/upload-files/Wyniki_Altus_Cup_2011.pdf


Tekst i Foto: asp. Marcin Zdziebło SA PSP Kraków