Nie ulega wątpliwości, że dobrze jest jeżeli nasze marzenia i wyobrażenia, między innymi na temat swojej zawodowej przyszłości, przed podjęciem decyzji i dokonaniem ostatecznego wyboru, poddaje się gruntownej weryfikacji. Osobiste poznanie warunków służby, nauki i zasad funkcjonowania w pożarniczej społeczności pozwala uniknąć ewentualnych negatywnych zaskoczeń i rozczarowań. To między innymi chęć poznania pożarniczej rzeczywistości skierowała w nasze progi 26.09.2018 młodzież i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego z Jastrzębia Zdroju.

 

"Przyszli strażacy" wizytę rozpoczęli od zapoznania się z obiektami dydaktycznymi Szkoły, w tym z naszą aulą, pracowniami i salami wykładowymi. Następnie udali się do Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie pod czujnym i fachowym okiem dowódcy zmiany I mł. bryg. Grzegorza Bodzionego mogli obserwować ćwiczenia, które tego dnia realizowane były zgodnie z harmonogramem doskonalenia zawodowego. Po tych bardzo ciekawych doświadczeniach młodzież z Jastrzębia Zdroju, w celu poznania warunków lokalowych i socjalnych stworzonych na potrzeby kadetów, udała się do budynku koszarowego. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w sali gimnastycznej, w której potencjalni kandydaci na strażaków mogli zobaczyć z jakich elementów składa się przeprowadzany w ramach naboru do służby test sprawności fizycznej.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie był dla naszych gości miłym doświadczeniem, a rozmowy z kadrą i uczniami pozwoliły rozwiać wszelkie wątpliwości. Osoby planujące rozpoczęcie kształcenia w zawodzenie technik pożarnictwa już dzisiaj zapraszamy do śledzenia informacji ukazujących się na naszej stronie internetowej w zakładce rekrutacja.

 

 

 

Opracowanie: asp. Hubert Ciepły / mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: asp. Archiwum SA PSP w Krakowie