Reprezentacja Szkoły osiągnęła bardzo duży sukces podczas XXIV Mistrzostw Polski Strażaków w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w dniach 5-7 grudnia 2018 roku
w Lublinie
, plasując się w najlepszej „ósemce” drużyn w Polsce. W Turnieju udział wzięły reprezentacje komend wojewódzkich PSP oraz reprezentacje szkół pożarniczych.

Drużyna rozegrała mecze grupowe z województwami: mazowieckim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim oraz w 1/16 turnieju ze Szkołą Aspirantów PSP w Poznaniu. W grze ćwierćfinałowej został rozegrany mecz z województwem łódzkim, które w finale pokonało województwo mazowieckie i  zostało Mistrzem Polski jednocześnie broniąc tytuł z 2017 rok.

            Od września 2018 roku drużyna, składająca się z kadetów oraz pracowników naszej Szkoły, przygotowywała się do reprezentowania i promowania naszej Szkoły podczas tej imprezy rangi ogólnopolskiej. Dzięki regularnym treningom, drużyna reprezentująca naszą placówkę osiągnęła bardzo dobre wyniki sportowe. Reprezentanci wykazali się wybitną kulturą osobistą, jak również wiedzą w zakresie kultury fizycznej i sportu podnosząc swoją sprawność fizyczną niezbędną do osiągniecia sukcesu sportowego.

Szczegółowe osiągnięcia drużyny w 2018 roku: Wicemistrz Województwa Małopolskiego w roku 2018, I miejsce w roku 2018 w Turnieju Szkół Pożarniczych o Puchar Komendanta SA PSP w Krakowie.

Na najważniejszej imprezie sportowej w sezonie tj. XXIV Mistrzostwach Polski Strażaków w Halowej Piłce Nożnej, reprezentacja została skalsyfikowana na piątym miejscu.

Podczas oficjalnego spotkania drużynie podziękował p.o. Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie st. kpt. mgr inż. Marek Chwała.

Lista reprezentantów:

Bogusz Piotr, Skipioł Marek, Dudzic Filip, Maleszyk Damian, Machalica Kamil, Pikuła Jakub, Gelmuda Mateusz, Dycha Jarosław, Jarosz Dawid, Niewdana Sebastian, Pinda Kacper, asp. Kolanowski Kamil, opiekun drużyny mł. asp. Tomasz Pytel.

 

 

Opracowanie: mł. asp. Tomasz Pytel

Zdjęcia: mł. asp. Tomasz Pytel