Jak co roku, kilka dni przed Wiglilią i świętami Bożego Narodzenia, ubrani w wyjściowe mundury i galowe stroje spotkaliśmy się w szkolnej stołówce, by przy tradycynie zastawionym stole połamać się opłatkiem, złożyć życzenia i spędzić ze sobą wyjątkowo cenne i jakże odmienne od czasu pracy i służby chwile. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyli nam dzisiaj także emeryci oraz zaproszeni goście, a wśród nich: proboszcz pobliskiej Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Stanisław Puzyniak, który tradycyjnie zadbał o duchową oprawę spotakania oraz Pan Jan Oberbek polski muzyk i pedagog, wirtuoz i popularyzator gry na gitarze klasycznej.

Wszystkich przybyłych przywitał gospodarz p.o. Komendant Szkoły Aspirnatów PSP w Krakowie st.kpt. Marek Chwała. W swoim okolicznościowym wystąpieniu zawarł nie tylko serdeczne życznia, ale także wyrazy wdzięczności i podziękowania za ciężką, a co najważniejsze, owocną pracę na rzecz Szkoły, osób potrzebujących i ojczyzny. Przedstawiając byłych i obecnych pracowników Szkoły oraz krótko charakteryzując zadania poszczególnych wydziałów stworzył okoliczności sprzyjąjace bliższemu poznaniu się i serdecznej rozmowie.

 

Szczególnie miłymi akcentami dzisiejszej uroczystości była oprawa muzyczna, o którą pod okiem i „uchem” asp. Huberta Ciepłego zadbali kadeci. Wyjątkową atrakcją była też możliwość indywidualnego i grupowego sfotografowania się na tle przyozdobionej w świąteczne dekoracje pożarniczej drabiny.

Korzystając z okazji w imieniu Kierownictwa, kadry, kadetów i słuchaczy Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie składamy najserdecznieniesze życzenia wszlkiego dobra na czas świąt i pomyślności w 2019 roku, a tym, którzy będą w tych dniach w pracy – spokojnej służby.

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk