Wspinając się na kolejne szczeble - nie kariery - lecz strażackiej drabiny Kadeci bliżej są nieba. Z 30 metrów nad ziemią zdecydowanie lepiej jest widać, gdzie rozbłyśnie pierwsza gwiazdka lub pojawią się ślady renifera oraz gdzie zapodział się św. Mikołaj i tak wyczekiwane prezenty.

 

Dzięki wyjątkowej inicjatywie, zaangażowaniu, kreatywności, dystansowi do siebie i otaczającej rzeczywistości oraz niebywałego poczucia humoru słuchaczy XXVII Turnusu Kształcenia Dziennego atmosfera świąt w naszej Szkole ma w tym roku wyjątkowe oblicze – błyszczącej iluminacjami strażackiej drabiny oraz filmowych życzeń.

 
 
 

 

 

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć odświętnie ubrany pojazd pożarniczy, zrobić sobie przy nim zdjęcie, stworzyć wyjątkową kartkę lub zwyczajnie przyjść, uśmiechnąć się i uścisnąć dłoń młodym ludziom, którzy swoje święta spędzą daleko od najbliższych pełniąc służbę w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej lub oczekując na dyspozycję do działania w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a będzie ich w tym roku non-stop ponad 70, serdecznie zapraszamy przed budynek Naszej Szkoły w dniach 21 i 22 grudnia br. w godz. od 18:00 do 20:00 lub w tych samych godzinach w okolice Placu Centralnego w dniu 23 grudnia 2018.

 

ps.

Osoby troszczące się o bezpieczeństwo mieszkańców Nowej Huty i Krakowa spieszymy poinformować, że świątecznie ubrana drabina jest pojazdem dydaktycznym, a w związku z tym, że w okresie przerwy świątecznej nie ma planowych zajęć z jej użyciem, chwilowa metamorfoza nie obniża w żadnej mierze gotowości operacyjnej naszej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

 
 
 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Film: Kadeci XXVII Turnusu Kształcenia Dziennego