W dniach 07-08.03.2019 roku w Krynicy – Zdroju w ośrodku narciarskim „Jaworzyna Krynicka” odbyły się V Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim. Organizatorem zawodów była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Celem zawodów było podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej funkcjonariuszy PSP, promowanie zdrowia i aktywnego wypoczynku poprzez udział w rywalizacji sportowej, popularyzacja narciarstwa alpejskiego oraz snowboardu, integracja środowiska pożarniczego, wyłonienie zwycięzcy zawodów w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, promocja województwa małopolskiego oraz Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie podczas imprez sportowych rangi ogólnopolskiej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje komend 

wojewódzkich PSP oraz szkół pożarniczych PSP.
Podczas mistrzostw zostały rozegrane konkurencje slalomu giganta w narciarstwie i po raz pierwszy w konkurencji snowboard.

KLASYFIKACJE ZAWODÓW:

Klasyfikacja indywidualna Mistrzostw Polski w kategoriach kobiet i mężczyzn – narciarstwo i snowboard.
Klasyfikacja drużynowa Mistrzostw Polski w kategorii narciarstwo.
Klasyfikacja indywidualna i drużynowa w I Zawodach Narciarskich Szkół Pożarniczych Puchar Komendanta SA PSP w Krakowie.

Miło nam poinformować, że indywidualną nagrodę Mistrzostw Polski w kategorii kobiet – konkurencja snowboard za zajęcia I miejsca otrzymała Pani mł. bryg. Rozwadowska Łucja – pracownik SA PSP w Krakowie – Wydział Kształcenia Zawodowego.
Puchary i dyplomy wręczył p.o. Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie st. kpt. mgr inż. Marek Chwała.

Wyniki indywidualne 

Wyniki drużynoweWyniki drużynowe

 

 

 

 

Opracowanie: mł. asp. Tomasz Pytel,
Zdjęcia: asp. Krzysztof Kowal oraz mł. asp. Sławomir Dudek.

 

 

Link do zdjęć i trasy mistrzostw: https://www.facebook.com/szkolajaworzyna/