W dniu 28 kwietnia 2019 roku w Krakowie odbył się 18 PZU Cracovia Maraton. Zgromadził on na starcie rekordową liczbę 6364 uczestników. Rekord padł jednak nie tylko w liczbie zgłoszonych osób ale również w wynikach. Po raz pierwszy złamana została granica 2 godzin i 10 min. Zrobił to Kenijczyk Cyprian Kotut uzyskując czas 2:09:18.

Impreza ta jednak nie mogłaby odbyć się gdyby nie sztab ludzi pracujący nad tym przedsięwzięciem oraz służby mundurowe. Kolejny już raz czynny udział w organizacji i zabezpieczeniu jego trasy brała nasza Szkoła. W skład Komitetu Organizacyjnego 18 PZU Cracovia Maraton wchodził m.in. Pracownik naszej szkoły kpt. Michał Kuczera. On też wraz z 50 kadetami Kompanii I i słuchaczami Szkolenia podstawowego w zawodzie strażak czuwał nad bezpieczeństwem zawodników na trasie biegu.

Jak co roku krakowskiemu maratonowi towarzyszyło szereg imprez biegowych. Największa z nich to Krakowski Bieg Nocny na dystansie 10km, który odbył się w dniu 27 kwietnia br. Tu również bezcenna okazała się pomoc SA PSP. Trasę biegu, która start i metę miała na krakowskim Rynku zabezpieczało 30 wolontariuszy z naszej Szkoły (kadeci Kompanii I i słuchacze Szkolenia Podstawowego w zawodzie strażak). Trzeba tu wspomnieć, że na trasie pojawił się też jeden nasz reprezentant, a był nim Kadet Kompanii II Jakub Pikuła.

 

 

Opracowanie: kpt. Michał Kuczera

Zdjęcia: kpt. Michał Kuczera