Właściwie to nikogo nie powinno dziwić, że pierwsze miejsce na czołówkach gazet z 7 maja 2019 roku i stron internetowych portali informacyjnych zajęły informacje dotyczące tegorocznej matury i około 300 tysięcy abiturientów zmagających się z uchodzącą za „królową nauk” matematyką, to warto jest odnotować także fakt, iż zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, wtorek był także pierwszym dniem egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla osób ubiegających się o uzyskanie tytułu: technik pożarnictwa. Zarówno dzisiejsza część pisemna, jak i trwająca od 8 do 25 maja br. część praktyczna egzaminu w kwalifikacji MS.20 (wykonywanie działań ratowniczych) są elementem organizowanej wyłącznie dla strażaków wiosennej sesji egzaminacyjnej.

W przygotowanych na sali gimnastycznej Szkoły 250 stanowiskach egzaminacyjnych zasiedli obok siebie słuchacze XXXVI Turnusu Kwalifikacyjnego kursu zawodowego i kadeci XXVIII Turnusu Kształcenia dziennego. Wszyscy w czasie 60 minut musieli uporać się ze wskazaniem prawidłowej odpowiedzi na 40 testowych pytań, a od jutra, z wykorzystaniem stanowisk poligonowych, będą zmagali się z zadaniami praktycznymi.

Przewodniczącym zespołu nadzorującego część pisemną egzaminu był p.o. Naczelnik Wydziału Kształcenia Zawodowego mł.bryg. Rafał Czaja, a nad prawidłowym jego przebiegiem pomagali mu czuwać członkowie zespołu nadzorującego, którymi, zgodnie z obowiązującymi wymogami w tym zakresie, było 12 nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół.

Wszystkim uczestnikom obu części egzaminu życzymy powodzenia i uzyskania satysfakcjonujących wyników, które ogłoszone zostaną 21 czerwca 2019 roku.

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk