Czas wakacji jest nie tylko okresem odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale jak dowodzą członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Jadownik, może być także doskonałą sposobnością do łączenia przyjemnego z pożytecznym – wyjazdów, zwiedzania, dobrej zabawy i nauki.

Dzisiejsze odwiedziny w krakowskiej Szkole Aspirantów dla najmłodszych druhen i druhów były nie tylko okazją do wspólnego spotkania i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, w tym z samym Komendantem st.kpt. Markiem Chwałą, ale także szansą poznania zadań, struktury oraz wyposażenia naszej placówki oczywiście z najważniejszymi zasobami tego, co pozostaje w ciągłej dyspozycji jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Malujące się na twarzach dzieci uśmiechy i trudne do ukrycia w oczach iskry dowodzą, że dla dużej części z nich 3 lipca 2019 roku był dniem, w którym spełniło się jedno z ważnych marzeń.

Dziękując za miłe spotkanie już dzisiaj zachęcamy wszystkie dzieci do pilnej nauki i treningów, które pozwolą w niedługim czasie rozpocząć służbę kandydacką w naszych murach.

Przy okazji gratulujemy Panu mł.asp. Zbigniewowi Serwatce – strażakowi pełniącemu służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku – a dzisiaj występującemu w roli opiekuna najmłodszych członków pożarniczej rodziny, pasji, oddania i ogromnego zaangażowania w społeczną działaność. Cieszymy się z naszej dotychczasowej współpracy i zapraszamy ponownie w nasze skromne progi.

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: Archiwum SA PSP