Używane w różnych częściach świata, kulturach i religiach przysłowie: „Gość w dom - Bóg w dom” oznacza radość gospodarza z odwiedzin i możliwości spotkania drugiego człowieka. Parafrazując je w kontekście nadchodzącej wigilii i świąt Bożego Narodzenia powiedzieć można, że: „Bóg w dom – Gość w dom”. 

Jest nam niezwykle miło, że od wielu lat Spotkania Opłatkowe Strażaków woj. Małopolskiego odbywają się właśnie w naszych progach. 21 grudnia 2019 roku w hali sportowej Szkoły, w wyjątkowej scenerii i niezwykle ciepłej atmosferze, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia spotkali się członkowie strażackiej rodziny. 

Gospodarzem miejsca był Komendant SA PSP w Krakowie st.kpt. Marek Chwała a całość wydarzenia zorganizowali wspólnymi siłami: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, v-c Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Marek Bębenek. 

Na przedświąteczne spotkanie licznie przybyli strażacy z jednostek ochrony przeciwpożarowej, druhny, druhowie i działacze ochotniczych straży pożarnych oraz członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych. Swoją obecnością wyrazy wdzięczności za trud codziennej pracy i służby wyrazili także znamienici goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich oraz duchowieństwa na czele z ks. arcybiskupem Markiem Jędraszewskim oraz kapelanami z woj. małopolskiego. 

Uroczyste spotkanie uświetnił występ przybyłego zespołu Siemiechowianie” z OSP Siemienichów

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: kdt Aleksandra Pelcel