Od kilku miesięcy większość krajów całego świata koncentruje się na walce i ograniczeniu skutków epidemii koronawirusa. Także w Polsce ostatnie tygodnie upływają pod znakiem wyjątkowej mobilizacji i aktywności: przedstawicieli administracji publicznej, pracowników ochrony zdrowia, członków różnych służb i podmiotów ratowniczych, a także pozostałych formacji umundurowanych. W tym wyjątkowym czasie także wiele firm i osób prywatnych podejmuje szereg przedsięwzięć mających na celu wielopłaszyznowe wsparcie wszystkich tych, którzy często ryzykując swoim zdrowiem i życiem nieustannie niosą pomoc osobom jej potrzebującym.

Miło jest nam poinformować, że bezinteresowna i podyktowana potrzebą serca troska o dobry stan zdrowia i jeszcze lepsze zabezpieczenie pełniących służbę w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie strażaków, zaowocowała szeregiem wspierających nas inicjatyw.

W szczególny sposób podziękować chcielibyśmy dwóm mającym siedzibę na ternie Krakowa firmom:

- Grupa 3 Druk – za przekazanie nam bezpłatnie 100 przyłbic i kremów do pielęgnacji niszczonych częstą dezynfekcją rąk,

- ATMAT – za pomoc w naprawie, czyszczeniu i konfiguracji będącej w naszym posiadaniu drukarki 3D. Dzięki zaangażowaniu i merytorycznemu wsparciu będziemy mogli teraz sami wytwarzać część niezbędnego dla naszych potrzeb wyposażenia osobistego ratowników. Jako pierwsze drukowane będą elementy chroniących błony śluzowe oczu, nosa i górne drogi oddechowe ratowników przyłbic,

- EVENTX Sp. z o. o. – za wykonanie non-profit ozonowania będących w dyspozycji Szkolnej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej samochodów i pomieszczeń służbowych.

Dziękujemy także ks. mgr. Tomaszowi Jajecznicy i całej zaangażowanej w wolontaryjną działalność społeczności Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gdowie za przekazanie 200 sztuk, tak potrzebnych w obecnym czasie, maseczek.

Najważniejsza obowiązująca w ratownictwie maksyma mówiąca o tym, że: „Dobry ratownik to zdrowy i żywy ratownik” – będzie teraz łatwiejsza do wdrożenia w codziennym działaniu. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy!

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: kpt. Artur Luzar