Przyłączając się do zaplanowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki na 10 listopada 2021 roku inicjatywy pod nazwą „Szkoła do hymnu”, punktualnie o mającej symboliczne znaczenie godzinie 11:11, na placu wewnętrznym Szkoły 120 słuchaczy i 5 nauczycieli odśpiewało 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Chociaż hymn narodowy towarzyszy większości organizowanych w Szkole uroczystości i zbiórek, to kierując myśli w stronę osób i wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości i suwerenności naszej Ojczyzny, zawsze brzmią wyjątkowo mocno i prawdziwie. Szczególnie pierwsze wersy, w których już w 1797 roku autor tekstu – Józef Wybici – napisał: „Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy”.

Mamy głębokie przekonanie, że krzewienie patriotycznych wartości, miłości i odpowiedzialności za nasz kraj, ma głęboki sens i przynieść może jedynie pozytywny skutek. Ciesząc się wolnością mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli sprawdzać swojej gotowości do obrony jej granic.

Łączymy się z koleżankami i kolegami stojącymi każdego dnia na straży bezpieczeństwa publicznego i powszechnego. Liczymy, zgodnie z maksymą „Murem za polskim mundurem”, na wsparcie i szacunek całego społeczeństwa.

Korzystając z okazji zachęcamy także wszystkich naszych Przyjaciół, Sympatyków i Gości odwiedzających naszą stronę o zwrócenie szczególnej uwagi na poprawność śpiewania poszczególnych zwrotek naszego hymnu. Niestety, pomimo wielu akcji i inicjatyw, wciąż wielu Polaków śpiewając lub recytując jego słowa popełnia szereg formalnych błędów. W tym celu polecamy lekturę zamieszczonego w linku poniżej poradnika.

 

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: kdt Jacek Bartosiewicz

10.11.2021 Szkoła do hymnu błędy