18 września 2022 roku w Przemyślu odbył się bieg uliczny "Przemyska Dycha." W jego ramach zorganizowany został Puchar Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Nasza Szkołę reprezentowali: mł. asp. Michał Szewczyk, kdt Grzegorz Kostycz, kdt Mateusz, Hurkała, kdt Bartosz Gąsiorek.

Można powiedzieć, że tradycją stało się to, że z najlepszym wynikiem wrócił kdt Grzegorz Kostycz, który pokonując dystans 10 tysięcy metrów w czasie 33 min 52 sek. zajął ósme miejsce w kategorii generalnej. Dzięki temu sklasyfikowany został na trzecim miejscu w swojej kategorii wiekowej open, co przełożyło się na pierwsze miejsce wśród strażaków w wieku 20-29 lat! Zdobyte trofeum - Puchar Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - stało się cennym wzbogaceniem prywatnego zbioru nagród, dyplomów i medali.

Na uwagę zasługuje także wynik opiekuna grupy mł.asp. Michała Szewczyka. Nasz nauczyciel wychowania fizycznego zajął bowiem 56 miejsce wśród ponad 500 uczestników imprezy, a każdy kilometr trasy pokonał w czasie poniżej 4 minut!

Wszystkim reprezentantom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły i gratulujemy osiągniętych wyników.

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: Archiwum prywatne uczestników biegu