25 września 2022 roku na poligonie Szkoły Aspirantów PSP w Kościelcu odprawiona została polowa Msza Święta. W intencji biorących udział w zgrupowaniu unitarnym słuchaczy XXXII turnusu kształcenia dziennego oraz ich rodzin i bliskich modlili się: Kapelan Krajowy Strażaków st.bryg. Jan Krynicki, Małopolski Kapelan Strażaków bryg. Władysław Kulig oraz Kapelan Kadetów Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie ks. Marcin Bętkowski. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelcu, a o przygotowanie nacechowanego strażacką symboliką ołtarza oraz służbę liturgiczną zadbali nasi słuchacze.

Ta wyjątkowa uroczystość była także okazją do spotkania z licznie przybyłymi gośćmi, zapoznania ich ze strukturą poligonu, podzielenia się wrażeniami i doświadczeniami zdobytymi w trakcie minionych 4 tygodni nauki pożarniczego rzemiosła. Przybyli miele także okazję poznania odpowiedzialnej za pion dydaktyki i wychowania kadry kierowniczej Szkoły. Na poligonie w niedzielne przedpołudnie przybyli: Zastępca Komendanta SA PSP w Krakowie bryg. Marcin Szewerniak, pełniący funkcję dowódcy zgrupowania Naczelnik Wydziału Pododdziałów Szkolnych bryg. Krzysztof Kłuś oraz towarzyszący słuchaczom od początku „unitarki” dowódca kompanii mł.kpt. Mateusz Niepsuj.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w pożarniczej edukacji i strażackim życiu dla przyszłych kadetek i kadetów będzie zaplanowane na 28 października br. ślubowanie, na które już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: bryg. Krzysztof Kłuś, str. Marcin Ruszaj