Egzamin końcowy KKZ BPO 04

Jednym z ostatnich elementów organizacji kwalifikacyjnych kursów zawodowych jest przeprowadzenie egzaminów końcowych, których pozytywny wynik pozwala na przystąpienie do egzaminów zawodowych, a na ich podstawie uzyskanie tytułu technik pożarnictwa.

W związku z tym, 15 marca 2023 roku, nasza hala sportowa zamieniła się na kilka godzin w wielką salę egzaminacyjną. Na zabezpieczających podłożę wykładzinach ustawiono 120 krzeseł i stolików, za którymi zasiadło 119 przyszłych absolwentów XL turnusu. Na zmagania z zadaniem egzaminacyjnym z obszaru taktyki działań ratowniczych przeznaczono 120 minut, a przebiegały one w warunkach umożliwiających samodzielną pracę i pod czujnym okiem powołanej rozkazem komendanta komisji.

Wypełnienie wszystkich arkuszy projektu pozwoli nam także sprawdzić w jakim stopniu uczniowie opanowali efekty kształcenia przypisane do drugiej kwalifikacji – BPO.04 – zarządzanie działaniami ratowniczymi.

Mamy nadzieję, że przewidziany w planie pracy termin egzaminu poprawkowego pozostanie jedynie wyjściem awaryjnym, z którego żadna ze zdających osób nie zdecyduje się skorzystać.

Organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną egzaminy zawodowe przewidziane są na trzecią dekadę maja br.

 

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk