Na obiektach sportowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w dniach 1 - 3 lipca br. zostały rozegrane najważniejsze zawody w sporcie pożarniczym czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

W bieżącym roku oprócz rywalizacji krajowej prowadzono klasyfikację międzynarodową szkół pożarniczych.

W klasyfikacji krajowej reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie zajęła XII miejsce wśród 20 drużyn uzyskując w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki:

- pożarniczy tor przeszkód 100 metrów - 12 miejsce,

- wspinanie przy użyciu drabiny hakowej – 16 miejsce,

- sztafeta pożarnicza 4x100 metrów - 10 miejsce,
pożarnicze ćwiczenie bojowe- 10 miejsce.

Najlepszy wynik indywidualny osiągnął Michał Gąska, który z czasem 17,04 sekundy zajął 5 miejsce w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 metrów.

Mistrzem Polski na 2014 rok została reprezentacja województwa pomorskiego.

W klasyfikacji międzynarodowej szkół pożarniczych (4 drużyny polskie oraz 3 zagraniczne) Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie zajęła IV miejsce (17 pkt). Zwyciężyła reprezentacja Ukrainy ( 7 pkt), przed Centralną Szkołą PSP w Częstochowie (11 pkt), oraz Białorusią (11 pkt). Miejsca 5 - 7 zajęły odpowiednio Litwa (17 pkt), SA PSP w Poznaniu (21 pkt) oraz SGSP w Warszawie (28 pkt). Najlepszy wynik reprezentanci SA PSP w Krakowie uzyskali w pożarniczym ćwiczeniu bojowym, gdzie z czasem 30,65 sekundy zajęli II miejsce.

Reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie na XXXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym wystąpiła w następującym składzie:

MICHAŁ GĄSKA, SEBASTIAN JAKUBIAK, PIOTR BOROŃ, JAKUB TROJNIAR,

DAMIAN DZIĘGIEL, GRZEGORZ MRÓZ, BARTOSZ BRYTAN, ROGER KLOS, MICHAŁ BŁASZCZYK, JAKUB WLECIAŁ (zawodnicy), DARIUSZ MACZUGA, TOMASZ KOWALSKI (trenerzy).