W dniu 22 listopada 2014 roku w murach Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie odbyła się kolejna konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

 

 

Drugie spotkanie z cyklu „Racjonalizacja systemu zarządzania kryzysowego” zaowocowało szeregiem interesujących wystąpień odnoszących się między innymi do: systemu bezpieczeństwa państwa, zagrożeń bezpieczeństwa publicznego, miejsca systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w zarządzaniu kryzysowym, bezpieczeństwa w komunikacji, organizacji ratownictwa specjalistycznego i ćwiczeń przeprowadzanych na potrzeby Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także systemu kształcenia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Jeden z prelegentów w swoim wystąpieniu, opierając się na różnych teoriach filozofii i techniki, podjął się dyskusji i odpowiedzi na postawione w tytule prezentacji pytanie o to, czy zmiany w organizacji są modą, czy koniecznością?

Głównym celem spotkania osób ze świata nauki i praktyki ze studentami uczelni kształcących w zakresie bezpieczeństwa, było poszukiwanie naukowo uzasadnionych sposobów doskonalenia systemu zarządzania kryzysowego. Swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami podzielili się:

  • dr hab. Bernard Wiśniewski
  • dr hab. Jarosław Prońko
  • st. bryg. dr Bogusław Kogut
  • kpt. dr inż. Barbara Kaczmarczyk
  • bryg. dr inż. Robert Wolański
  • st. bryg. mgr inż. Jan Ziobro
  • st. kpt. dr Piotr Sowizdraniuk

Współorganizatorami naukowego spotkania było Regionalne Centrum Badań nad Bezpieczeństwem w Bielsku-Białej, Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

 

DSC 0002

 

 

DSC 0033

 

DSC 0036

 

DSC 0038

 

DSC 0040

 

 

Opracowanie i foto: st. kpt. Piotr Sowizdraniuk