W dniu 13 grudnia 2014r odbył się w Wieliczce VI Turniej Barbórkowy Strażaków. Zawody zostały zorganizowane w Szybie Daniłowicza na terenie Kopalni Soli. Zawodnicy mieli do pokonania 110m różnicy wysokości tj. około 500 schodów lub 90 podestów.

Na starcie stanęło 85 drużyn z Polski i zagranicy. Byli przedstawiciele z Czech, Niemiec i Holandii oraz reprezentacje OSP i Zakładowych Służb Ratowniczych. Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie reprezentowały dwie drużyny.

Wspaniały sukces odniosła drużyna I w składzie: str. kdt Bartosz Brytan, str. kdt Mateusz Duda i str. słuchacz Mateusz Taramas, która z czasem 4:38.11 zajęła II miejsce w ogólnej klasyfikacji. Przegrali tylko z zawodnikami KP PSP Myślenice, którzy wygrali z czasem 4:32.24. Drużyna II w składzie: str. kdt Michał Błaszczyk, st. str. kdt Dominik Szymański i str. słuchacz Konrad Abram z czasem 5:07.96 zajęła VII miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów. Trzecie miejsce zajęli z czasem 4:41.34 reprezentanci KW PSP Katowice w składzie, którym był były reprezentant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie - st. asp. Marcin Zdźiebło. Należy nadmienić, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie, gdzie pięć drużyn złamało barierę 5min. a różnice czasowe pomiędzy drużynami wynosiły kilka sekund.

Zawodników do zawodów od połowy października przygotowywał kpt. Radosław Murias, który niejednokrotnie startował w bieganiu po schodach. Treningi rozpoczynały się o godz. 5.30 w Wieliczce.

Wszystkim gratulujemy udanych zawodów i wspaniałych wyników.