W dniach 2-4 września 2011 roku w Cottbus ( Niemcy) rozegrano VII Mistrzostwa Świata w Sporcie Pożarniczym. Wśród 18 startujących drużyn była również reprezentacja polskich strażaków w składzie której miał zaszczyt wystąpić mł. asp. Michał Gąska ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Występ Polaków w światowej elicie tej dyscypliny sportu należy ocenić jako bardzo udany ponieważ reprezentacja Polski zajęła wysokie V miejsce. Jako znakomity należy ocenić także start mł. asp.Michała Gąski,który w konkurencji dwuboju pożarniczego zajął z czasem 31,78 sekundy, 26 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw! Na wynik w dwuboju złożyło się 14,87 sekundy w drabinie hakowej oraz 16,91 sekundy w pożarniczym torze przeszkód 100 metrów. Wyniki w dwuboju i pożarniczym torze są również nowymi rekordami SA PSP w Krakowie. Najlepszym wynikiem jaki osiągnęła reprezentacja Polski ( z udziałem mł. asp. M. Gąski) w VII Mistrzostwach Świata było jednak poprawienie rekordu Polski w konkurencji pożarniczego ćwiczenia bojowego czasem 26,46 sekundy !!! Mistrzostwa wygrała reprezentacja Rosji przed Białorusią i Kazachstanem. Obrońcy tytułu mistrzowskiego Ukraińcy zajęli dopiero VI miejsce, za Polakami !

Opracował :mł.bryg.Dariusz Maczuga