W dniach 6-7 września br. na obiektach w Rabce i Czarnym Dunajcu przeprowadzone zostały XII Zawody Wojewódzkie PSP w Sporcie Pożarniczym dla strażaków województwa małopolskiego. Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka PSP w  Krakowie natomiast gospodarzem Komenda Powiatowa w Nowym Targu. W rywalizacji wzięło udział 19 drużyn z poszczególnych komend PSP oraz Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie.

Najlepsze wyniki naszych zawodników w konkurencjach indywidualnych uzyskali:

Drabina hakowa:
- MICHAŁ GĄSKA-15,55 sekundy ( I miejsce)
- KRZYSZTOF MAZUR-16,82 sekundy ( V miejsce)
- SEBASTIAN JAKUBIAK-17,21 sekundy

Pożarniczy tor przeszkód:
- MICHAŁ GĄSKA-17,73 sekundy ( II miejsce)
- SEBASTIAN JAKUBIAK-19,16 sekundy

W konkurencji dwuboju pożarniczego zwycięzcą został mł.asp.MICHAŁ GĄSKA , który wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Polski asp.Bartłomieja Siepietowskiego z KM PSP w Krakowie. W konkurencjach drużynowych reprezentacja SA PSP w Krakowie uzyskała następujące wyniki:

- sztafeta pożarnicza 4x100 metrów-71,06 sekundy (II miejsce)
- pożarnicze ćwiczenie bojowe-38,33 sekundy (V miejsce).

W klasyfikacji końcowej zwyciężyła reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Krakowie z wynikiem 329,19 sekund przed Szkołą Aspirantów PSP w Krakowie-czas 333,09 sekund oraz Komendą Powiatową w Nowym Targu-czas 348,70 sekund. Należy podkreślić dobrą organizację zawodów oraz sportową atmosferę  panującą wśród startujących zawodników.

Gratulacje dla zwycięzców i do zobaczenia za rok !