O godnej naśladowania postawie i zachowaniu mieszkańca Nowej Huty, 12 – letniego Wiktora Pachonia, informowaliśmy już przy okazji uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019, gdy z inicjatywy Dowódcy Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bryg. Andrzej Kufty, został on symbolicznie nagrodzony przez kierownictwo Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie (więcej tutaj).

Na wniosek Komendanta Szkoły st.kpt. Marka Chwały, także Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, za bohaterską postawę i działanie, które przyczyniło się do uratowania życia ludzkiego, postanowił wyróżnić Wiktora przyznając mu Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Wręczenie dyplomu, w obecności wychowawcy, koleżanek i kolegów z klasy Wiktora, nastąpiło 13 września 2019 roku. W imieniu gen. brygadiera Leszka Suskiego, na ręce nad wyraz skromnego młodego bohatera, warz z torbą pełną upominków, przekazał go odpowiedzialny za działalność operacyjną i edukacyjną naszej Szkoły Zastępca Komendanta mł.bryg. Marcin Szewerniak.

Jeszcze raz dziękujemy Wiktorowi za jego postawę, a korzystając z okazji życzymy mu wszelkiej pomyślności i satysfakcji z osiąganych wyników w nowym roku szkolnym.

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk