W dniach 3-6 lipca br. na obiektach Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnejw Częstochowie pod honorowym patronatem i w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego oraz wielu znamienitych gości została przeprowadzona najważniejsza tegoroczna impreza sportowa w PSP, jaką bez wątpienia były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

Podkreśleniem  jubileuszu XX-lecia powstania PaństwowejStraży Pożarnej był start w mistrzostwach reprezentacji zagranicznych z Białorusi, Rosji,Ukrainy, Czech, Litwy, Kazachstanu i Węgier. Reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie wzięła udział w rywalizacji krajowej,w której uczestniczyło 16 drużyn reprezentujących Komendy Wojewódzkie PSP oraz 4 szkoły pożarnicze. Zawodnicy naszej Szkoły pokazali doskonałe przygotowanie do zawodów czego odzwierciedleniem były nowe rekordy życiowe zawodników oraz rekordy drużynowew konkurencji pożarniczy tor przeszkód z czasem 107,97 sekundy ( czas łączny 6 zawodników ) oraz drabiny hakowej z czasem 97,77 sekundy. Uzyskane wyniki dały reprezentacji SA PSP w Krakowie w obu konkurencjach V miejsce w klasyfikacji krajowej.

Najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli: drabina hakowa-Krzysztof Mazur- 6 miejsce z czasem 14,99 sekundy, Łukasz Grabowski-18 miejsce z czasem 15,72 sekundy, Sebastian Jakubiak-24 miejsce z czasem 15,88 sekundy.
Pożarniczy tor 100 metrów-Krzysztof Bałata-14 miejsce z czasem 17,44 sekundy, Michał Gąska-23 miejsce z czasem 17,69 sekundy, Krzysztof Mazur-32 miejsce z czasem 17,86 sekundy. Dwubój pożarniczy-Krzysztof Mazur-11 miejsce z czasem 32,85 sekundy, Krzysztof Bałata-19 miejsce z czasem 34,42 sekundy, Łukasz Grabowski-27 miejsce z czasem 35,41 sekundy.
W kolejnych dniach mistrzostw rozegrane zostały konkurencje drużynowe tj. pożarniczećwiczenie bojowe oraz pożarnicza sztafeta 4x100 metrów z przeszkodami. W ćwiczeniu bojowym nasza reprezentacja uzyskała czas 32,25 sekundy który oznaczał 11 miejsce w tej konkurencji. Nadzieje na wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej mistrzostw zostały jednak zaprzepaszczone w trakcie startu dwóch sztafet SA PSP w Krakowie, które mimo osiągnięcia dobrych rezultatów czasowych ( odpowiednio 9 i 2 miejsce) zostały zdyskwalifikowane przez sędziów za popełnione błędy ( I sztafeta w dość kontrowersyjnych okolicznościach).Kara regulaminowa za nieukończenie konkurencji spowodowała, że reprezentacja SA PSP w Krakowie zakończyła zawody na odległym XVIII miejscu, które na pewno nie odzwierciedla prawdziwej wartości osiągniętych rezultatów. Miłym akcentem kończącym mistrzostwa było powołanie Krzysztofa Mazura w skład Kadry narodowej, która w dniach 16-21 lipca br. wystartuje w Międzynarodowych Mistrzostwach Państw Bałtyckich w Valmeira ( Łotwa). W klasyfikacji końcowej mistrzostw zwyciężyła reprezentacja woj. mazowieckiego ( klasyfikacja krajowa) oraz reprezentacja Ukrainy ( klasyfikacja międzynarodowa). Gratulacje dla wygranych! Za rok kolejne, jubileuszowe XXX Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.