Konkurencje indywidualne rozegrano na nowych obiektach sportowych gospodarz zawodów czyli Komendy Powiatowej PSP natomiast konkurencje drużynowe na stadionie miejskim. W rywalizacji wzięło udział 195 strażaków reprezentujących 19 Komend Powiatowych/Miejskich PSP oraz reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. 

W czasie dwudniowych zmagań zacięta rywalizacja o czołowe lokaty przebiegała głównie pomiędzy zawodnikami Komendy Miejskiej PSP w Krakowie oraz Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Jedynie w ostatniej konkurencji zawodów świetną dyspozycję zaprezentowała drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, która z wynikiem 29,69 sekundy ( ustanawiając rekord województwa) wygrała pożarnicze ćwiczenie bojowe.
Najlepsze wyniki w konkurencjach indywidualnych wśród naszych zawodników zanotowali:
Drabina hakowa:|
-KRZYSZTOF MAZUR-15,46 sekundy ( II miejsce)
-SEBASTIAN JAKUBIAK-16,62 sekundy ( IV miejsce)|
-KRZYSZTOF BAŁATA-17,17 sekundy ( VII miejsce)

 Pożarniczy tor przeszkód-100 metrów:
-KRZYSZTOF BAŁATA-18,80 sekundy ( III miejsce)
-WOJCIECH HADUCH-18,86 sekundy ( IV miejsce)
-KRZYSZTOF MAZUR-19,27 sekundy ( VI miejsce)

 W klasyfikacji dwuboju pożarniczego zwycięzcą został reprezentant Polski z KM PSP w Krakowie Bartłomiej Siepietowski z czasem łącznym 32,43 sekundy, który wyprzedził Krzysztofa Mazura z SA PSP w Krakowie z czasem 34,73 sekundy.

 W konkurencjach drużynowych reprezentacja Szkoły uzyskała następujące wyniki:
-sztafeta pożarnicza 4x100 metrów z przeszkodami - 66,92 sekundy (II miejsce)
-pożarnicze ćwiczenie bojowe – 34,02 sekundy (VIII miejsce)

Klasyfikacja końcowa trzech czołowych drużyn była taka sama jak w poprzednim roku. Wygrała reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Krakowie z wynikiem 311,32 sekundy przed Szkołą Aspirantów PSP w Krakowie-czas 318,94 sekundy oraz Komendą Powiatową PSP w Nowym Targu- czas 337,79 sekundy. Należy dodać, że uzyskane rezultaty były najlepsze od wielu lat, co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu zawodników i wpłynęło na podniesienie poziomu sportowej rywalizacji.

Reprezentację Szkoły Aspirantów tworzyli: MICHAŁ GĄSKA, KRZYSZTOF MAZUR, SEBASTIAN JAKUBIAK, KRZYSZTOF BAŁATA, KAROL GÓRA, WOJCIECH HADUCH, SYLWESTER RZĄD, ADAM ZIOBRO, BARTŁOMIEJ PYSZ, MAREK PARAT.

Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone bardzo sprawnie co jest niewątpliwie zasługą organizatorów czyli Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, Komendy Powiatowej PSP  w Oświęcimiu oraz pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Krakowie i całej Komisji Sędziowskiej pod przewodnictwem asp. sztab. Andrzeja Gwiazdonika. Do zobaczenia za rok !

Opracowanie: mł. bryg. Dariusz Maczuga SA PSP Kraków