W dniach 3-5 lipca br. reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP  Krakowiewzięła udział w jubileuszowych Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym, które zostały rozegrane na obiektach sportowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

W mistrzostwach wystartowało 20 drużyn z komend wojewódzkich oraz szkół pożarniczych i 5 reprezentacji zagranicznych z Białorusi, Czech, Litwy, Ukrainy oraz Rosji. Kolejny raz Mistrzem Polski została drużyna Mazowsza, która uzyskując 8 punktów wyprzedziła reprezentacje Małopolski (16 pkt.) oraz woj. pomorskiego (17pkt.). Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie zajęła ostatecznie XII miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów (48 pkt.). W konkurencjach drużynowych nasi zawodnicy najlepszywynik uzyskali w pożarniczym ćwiczeniu bojowym, gdzie z czasem 30,15 sekundy zajęli wysokie VI miejsce ustanawiając jednocześnie nowy rekord Szkoły ! (drużyna w składzie: Michał Gąska, Krzysztof Bałata, PiotrBoroń,  Wojciech Haduch, Karol GóraSzymon Dziedzic i SebastianJakubiak ). W konkurencjach indywidualnych najlepszy był Sebastian Jakubiak, który z czasem 17,40 sekundy zajął XI miejsce w pożarniczym torze przeszkód 100m i z czasem łącznym 33,33 sekundy w klasyfikacji dwuboju pożarniczego zdobył XIII miejsce. Zwycięzcą został Mirosław Cyrson(woj. pomorskie) z czasem 30,47 sekundy, który wyprzedził Krzysztofa Mazura (woj. małopolskie)-czas:31,43 sekundy.  Wydarzeniem mistrzostw było ustanowienie nowego rekordu Polski w konkurencji  pożarniczego ćwiczenia bojowego przez reprezentację Mazowsza z czasem: 25,87 sek.! Tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym co szczególnie podkreślił na zakończenie mistrzostw Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz otwierając jednocześnie nowy etap przygotowań strażaków-sportowców do kolejnej edycji Mistrzostw Polski.